Szkoła Po Godzinach

Zajęcia z dziećmi - Grupa 3 - zajęcia kulinarne - gofry

Dzisiejsze zajęcia kulinarne były pełne radości, współpracy i smaku. Razem z uczniami postanowiliśmy przygotować pyszne gofry z bitą śmietaną i świeżymi owocami, co stało się niezapomnianym doświadczeniem. W trakcie zajęć dzieci aktywnie uczestniczyły w procesie przygotowywania ciasta na gofry. Zastosowaliśmy prosty przepis, który umożliwiał dzieciom korzystanie z różnych zmysłów podczas mierzenia składników, mieszania ciasta i formowania gofrów. Po upieczeniu gofrów dzieci miały okazję ozdobić je bitą śmietaną oraz świeżymi, kolorowymi owocami. Każde dziecko miało swobodę w wyborze ulubionych dodatków, co sprawiło, że proces dekorowania stał się kreatywnym wyrazem ich indywidualności. Wspólne spożywanie przygotowanych gofrów stało się chwilą radości i integracji. Dzieci delektowały się smakiem własnoręcznie zrobionych przysmaków, co dodatkowo wzmacniało ich poczucie osiągnięcia i samodzielności. To wyjątkowe doświadczenie zapewniło im pozytywne wspomnienia i wzmocniło poczucie wspólnoty w ramach grupy.