Szkoła Po Godzinach

Zajęcia z dziećmi - Grupa 3 - drukarka 3D

Zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D były kreatywnym i inspirującym doświadczeniem. W trakcie tych zajęć dzieci miały możliwość projektowania i tworzenia personalizowanych zawieszek i breloczków z własnym imieniem. Wspólnie z uczniami omówiliśmy podstawy obsługi drukarki 3D, a następnie przeszliśmy do procesu projektowania. Dzieci miały szansę wybrać kształt, kolor i styl swoich zawieszek, co rozwijało ich zdolności artystyczne oraz umiejętność podejmowania decyzji. Po zakończeniu projektowania, przystąpiliśmy do drukowania. Dzieci obserwowały proces, ucząc się, jak technologia 3D przekształca ich pomysły w rzeczywiste przedmioty. Zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D nie tylko rozwijały kreatywność i zdolności manualne dzieci, ale także integrowały elementy nowoczesnych technologii z procesem edukacyjnym, co sprawiło, że uczniowie czuli się zainspirowani i dumni ze swoich osiągnięć.