Szkoła Po Godzinach

Zajęcia z dziećmi - Grupa 2 - zajęcia z robotyki

Zajęcia z robotyki i programowania z robotem Photon dla naszych dzieciaków skupiały się na rozwijaniu umiejętności logicznego myślenia, rozwiązywaniu problemów oraz podstaw programowania. Na początku zajęć dzieci poznają podstawowe koncepcje związane z robotyką, takie jak definicja robota, jego zastosowania w życiu codziennym i przemyśle. Dzieci zapoznały się z robotem Photon, uczą się, jak go obsługiwać i jakie są podstawowe funkcje tego robota.

 

Uczestnicy są wprowadzeni do podstawowych pojęć programowania, takich jak instrukcje, pętle, warunki. Wykorzystują one przy tym prosty interfejs programistyczny dostępny dla danego robota. Dzieci mają okazję praktycznie zastosować nabyte umiejętności, programując robota do wykonywania prostych zadań. Mogą to być na przykład trasy do przejechania, obchodzenie przeszkód czy rozwiązanie prostych łamigłówek. W celu rozwijania umiejętności współpracy dzieci są zachęcane do pracy w grupach nad bardziej zaawansowanymi projektami. Mogą to być zadania wymagające koordynacji działań kilku robotów lub programowanie bardziej skomplikowanych sekwencji ruchów. Podsumowując, zajęcia z robotyki i programowania z robotem Photon dla dzieci ze szkoły podstawowej mają na celu nie tylko nauczenie podstaw programowania, ale także rozwijanie kreatywności, umiejętności rozwiązywania problemów i współpracy.