Szkoła Po Godzinach

Zajęcia z dziećmi - Grupa 2 - zajęcia sensoryczne

Na zajęciach udaliśmy się do zaprzyjaźnionej szkoły do specjalnej sali sensorycznej, w której uczniowie mogli skorzystać z różnego rodzaju pomocy, by ćwiczyć swoją sprawność motoryczną. Celem zabaw sensorycznych było nie tylko zapewnienie dziecku rozrywki, ale przede wszystkim dostarczenie bodźców wpływających na rozwój zmysłów, z których dziecko korzysta każdego dnia.

  • Dzięki nim dziecko nauczy się świadomie reagować na różnorodne bodźce,
  • Zabawy sensoryczne wspomagają też prawidłowy rozwój układu nerwowego oraz funkcji motorycznych,
  • Stymulują percepcję wzrokową, słuchową i dotykową,
  • Zabawy prowadzone w grupie są świetnym sposobem na naukę komunikacji, rozwiązywania problemów i pracy zespołowej,
  • Dodatkowo mogą być pomocne, kiedy dziecko potrzebuje wyciszenia lub ma problemy z utrzymaniem koncentracji i skupienia.