Szkoła Po Godzinach

Zajęcia z dziećmi - Grupa 2 - zajęcia kulinarne (planowanie zakupów, wydatków, zakupy, przygotowanie soków i tostów)

Na zajęciach przygotowaliśmy tosty oraz soki. Dzieci najpierw musiały stworzyć listę zakupów, zaplanować wydatki. Następnie udaliśmy się do pobliskiego marketu, gdzie uczniowie sami zrobili zakupy. Dzieci same wykonały kanapki oraz wyciskane soki według własnych upodobań smakowych. W trakcie zajęć przekazywane były informacje na temat zdrowego odżywiania (np. o włączeniu owoców i warzyw do codziennego jadłospisu, o ograniczeniu słodyczy, fast-foodów). Zachęcałyśmy też dzieci do wspólnego gotowania z rodzicami, wskazywałyśmy korzyści z tego typu aktywności (np. budowanie więzi, nauka i oswajania smaków, rozwój kreatywności, rozwój małej motoryki, wspólne gotowanie to rodzinna lekcja matematyki na wesoło, kształtowanie postaw ekologicznych).